Visa tiesa apie Rinau

Perspėjimas: toliau skaityti tik turintiems čiuplų ironijos/sarkazmo kauliuką

Kelias pastarąsias dienas mėnesius sekiau kvapą gniaužiantį detektyvą “Mažosios Luisos Rinau kelionė į Vokietiją”. Išsiveš-neišsiveš, laimės-nelaimės (Seimo rinkimus), perduos-neperduos. Visą tą laiką neapleido slogi nuojata – lyg tai visi įvykiai būtų režisuojami meistriškos Spilbergo vertos rankos. Ir iš ties, scenarijus šiandien pasiekė kulminaciją – gaudynės Rygoj, skubūs kriminalistų išvykimas į Latvijos sostinę, pagrobimai, areštai, orderiai. Kone Kobra 11. Ir tada man atėjo supratimas. Kaip žaibu trinktelėjo – JIE IŠ TIKRŲJŲ NEEGZISTUOJA. Nei Michaelis, nei Luiza, nei Inga. Nė vienas Rinau. Visa tai yra surežisuota, kaip spėju, Lietuvos vyriausybės, kad didžioji dalis Lietuvos būtų užsiėmusi vienos šeimos reikalais ir giliai nesikapstytų arba net nematytų valdžios atliekamų veiksmų. Surežisuota ir iš anksto nufilmuota. Sakote, konspiracija? Girdžiu prunkščiate “nesąmonė”? Štai jums keletas faktų pamastymui:

 • Pirma. Ar pastebėjote, kad visi dalyvaujantys asmenys yra per gražūs kaip vidutiniškai lietuvei, vidutiniškam vokiečiui? Net ir policijos atstovas spaudai atrodo normaliai, kaip iš filmų. Neįtartina?
 • Iš kur pragyvenimui užsidirba Inga ir Michaelis? Jiems į darbą po kelias savaites nereikia eiti?
 • Kodėl Inga pasiliko Rinau pavardę? Teisingai, kad žiūrovas nesipainiotų mergautinių galūnių šabakštyne.
 • Kas vyksta antrame plane, kai pirmuose laikraščių numeriuose matom Rinau šeimą: vyriausybė prikabinėja prie mokesčių po procentėlį, keičiasi LEO valdyba, Sabonis beldžaisi į Kirkilo duris. Sutapimas? Ich dont think so.

Nenustebdžiau, kad po kiek laiko Maximose rasime DVD su 1 ir 2 šios istorijos sezonais (juk tai tęsiasi nuo 2007 metų). Su režisierių komentarais, aktorių interviu, “making of…” ir visokiais kitais extra.

Dabar tiesiog būkime budrūs – kai tik telike pamatysite Rinau, palaukite žinių pabaigos – ten bus sudėta svarbiausia informacija.

Neturintiems pradžioje minėto ironijos kauliuko:

Liūdniausias šioje visoje istorijoje yra Lietuvos žiniasklaidos elgesys. Kodėl vienos šeimos dramai, trijų žmonių santykiams yra suteikiamas top eterio laikas, pirmas puslapis, pirmoji tv žinių vieta? Dėl to, kad tėvas yra vokietis? Dėl to, kad motina lietuvė? Dėl to, kad susikibo Lietuvos ir Vokietijos teisėtvarka? Ar dėl to, kad motiną kažkada palaikė mūsų žemės politikai, šou verslo atstovai? O gal dėl to, kad turime kandidatę į Seimą? Tik nereikia mums to žurnalistinio burto “rodom, ką visuomenė nori matyti”. Jūs, gerbiami žurnalistai, formuojate mūsų visuomeninę dienotvarkę, įspraudžiate į lūpas ir galvas temas, kuriomis reikia domėtis ir aptarti. Ar tai (Rinau istorija) viskas ką galite mums geriausio pasiūlyti?..

Nesupraskite manęs klaidingai, aš manau, kad visa ši istorija yra didžiulė šeimos drama, gal net tragedija žiūrint iš mergaitės pusės. Bet juk tokių istorijų, tokių skyrybų procesų (ir dar žiauresnių) Lietuvoje įvyksta tikriausiai kasdien… Kažkodėl jos niekada nepateks į laikraščių puslapius..

15 Responses to “Visa tiesa apie Rinau”


 • Palaikau mintį, kad dviejų žmonių tarpusavio santykių aiškinimasis ir trečiojo žmogučio tampymasis purvasklaidos dėka pavirto kažkokiu top-šou

 • Mane irgi jau baigia užknist, kad apie juos pastoviai rašo visur ir per žinias skelbia.

 • Tai pala pala, tuoj per lietuvos ryto televiziją parodys kaip vyko kelionė nuo leituvos migracijos departamento iki rygos!
  Kažin, kas bus kitą savaitę 😉 Nejaugi visgi Michaelis bus vėl teisiamas ir mergaitė vėl priklausys mamai.
  O per kalėdas matysite kalėdinę seriją, Rinau ir vėl drauge!

  To be continued…

 • ne policijos, o prokuratūros atstovas. šis atrodo simpatiškai. gi policijos (memelio) atstovas jau prarado savo žavesį…

  o tikrai, kodėl vienai šeimos dramai, kurioje žalojama mergaitė (kada nors “šrovės” [sezonas 26] rodys už širdies griebiančią dramą, kaip daili mergina luiza (ar luisa) išeina iš spec.ligoninės, nes ten jai tenka gydytis dėl vaikystėje patirtų traumų kelionėje tarp lt-de)?
  gal vis tik todėl, kad skirtingai nei dešimtys panašių istorijų, šios dalyviai patys nori viešumo (rinkimai) ir čia įsipainiojusi užsienio valstybės aplinkybė…

 • TV nežiūriu, bet “konspiracijos” idėja man patiko :).

 • Super! :-)

  Ponas Rinau turi savo ale vyno bizniuką: http://www.michael-rinau.de
  Tai manau jis gali sau nedirbti ir paskraidyti pirmyn atgal.

  O kaip vargšė “politikė” (iškilusi skandalo metu, irgi sutapimas?) pragyvena tai klausimas. Gal turi kokių slaptų remėjų?

 • Lietuvos žiniasklaida jau senai, visaip kaip galėjo užkalė ant savo žiūrovų, skaitovų, klausovų. Jiems totaliai nusišvilpt ką rodyt, by tik darbo būtų mažiau. Tokios istorijos kaip Rinau labai lengvai eskaluojamos, todėl ir rodo. Ir rodys.

  O visa kita neesmė.

 • Konspiracija, nesąmonė :) Būtent taip ir manau :)

 • Idomiai pristatyta dar viena konspiracijos teorija :)))

 • O gal todėl rašo/rodo/kalba apie Rinau, o ne apie kitas panašias šeimas, dėl to, kad šie nuolat veržiasi į eterį, daro kvailystes, rauda į kameras, spjaudo vienas kitam į akis ir tai turi reitingus, pagal kurių dydį kyla reklamos kaina telike, radijuje, laikraštyje ir taip toliau?

 • Taip ir yra. Jie iš tiesų neegzistuoja. Tai – specialiai samdyti aktoriai, juos samdė Valinskas, kas sustiprintų žmonių emocijas, ir kad pastarieji balsuotų remdamiesi emocijomis, o ne protu. Hehe. Superinis įrašas.

 • Pritariu Dinai. Rinau pati veržėsi į eterį, niekas už liežuvio netraukė, o kolegos tiesiog pagavo azartą :)

 • velnias, gerai čia pavarei. šaunuolis! tiek apie žurnaliūgas, tiek- truputis humoro.. super rašinukas:) prenumeruojuos tavo straipsniukų srautą:)

Comments are currently closed.Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Skip to toolbar